Diller

Kaynak Teknolojisi Programı Program Çıktıları

No Program Öğrenme Çıktıları: Bu programın başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla öğrenciler şunları yapabileceklerdir:
1 Endüstriyel malzemeleri tanıyabilmek mekaniksel, fiziksel ve kimyasal özelliklerini bilmek demir dışı ve demir esaslı malzemeleri tanıma ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak.
2 Teknik resim kurallarını bilmek ve bu kuralları kullanarak geometrik ve konstrüksiyon parçalarını çizebilmek hazır proje resimlerini okuyabilmek.
3 Kaynaklı birleştirmeler ile ilgili araç gereç donanımları bilmek. Kaynaklı birleştirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak.
4 Genel matematik konularını bilmek genel matematiği mesleki uygulamalarda kullanmak
5 Alanında yeterli olacak düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmak.
6 Oksi-Asetilen kaynağını bilmek güvenlik önlemlerini altında bu yöntem ile değişik pozisyonlarda kaynak yapabilmek
7 Paslanmaz çelik türlerini bilmek paslanmaz çelik türüne uygun kaynak yöntemini seçebilmek ve uygulayabilmek.
8 MIG-MAG welding methods and these methods do the various applications by using the method that is used to recognize gases
9 Kaynakta kalite ve kontrolün önemini bilmek, tahribatlı ve tahribatsız muayene yöntemlerini tanımak kaynak bağlantısına uygun muayene yöntemini seçebilmek.
10 Malzemelerin soğuk ve sıcak şekillendirme yöntemlerini, elastik ve plastik bölgedeki şekil değişiklikleri konusunu bilmek. Dayanımları ve emniyet katsayılarını öğrenmek. Bunlara uygun kaynaklı şekillendirmeler yapabilmek,
11 Korozyon türlerini ve korozyondan korunma yöntemlerini bilmek.
12 Kaynak bölgesinde katılaşmadan dolayı oluşan yapıları bilmek, bu yapıların mekanik ve metalurjik özelliklerini bilmek.

 

Türkçe